Ak máme sústavu trojvodičovú alebo štvorvodičovú, ktorá spĺňa podmienku, že je vyvážená (vzťah 6.28), možno použiť na odmeranie výkonu metódu dvoch wattmetrov (Áronova metóda.) Táto metóda je obzvlášť vhodná pre trojvodičovú sústavu, pretože táto je vyvážená vždy, aj keď je nesúmerná. Pre trojvodičovú sústavu je splnená podmienka 6.28 vždy.
       Správnosť tejto metódy dokážeme pomocou vektora výkonu P. Vektor výkonu P pri trojfázovom prúde je daný :
       Tým sme dokázali, že trojfázový výkon v trojvodičovej sústave a vyváženej štvorvodičovej sústave možno merať dvoma wattmetrami a rovnica 6.30 určuje tiež spôsob zapojenia oboch wattmetrov. Prúdové cievky wattmetrov sa zapoja tak, aby nimi tiekli prúdy IR a IS fáz R a S. Napäťové cievky sa pripoja na združené napätia a to súhlasnými svorkami na zodpovedajúce fázy (v ktorých sú zapojené aj prúdové cievky) a konce napäťových cievok sa pripoja na fázu, v ktorej nie je zapojená žiadne prúdová cievka, teda na fázu T. Vo všeobecnosti platí, že merať môžeme pri zapojení prúdových cievok do ľubovoľných dvoch fáz trojvodičovej sústavy, len výstupné svorky (konce) napäťových cievok musia byť pripojené na voľnú fázu, v ktorej nie je zapojená žiadna prúdová cievka použitých wattmetrov. Rovnica 6.30 zodpovedá zapojeniu na nasledujúcom obr. 9 :
Reálna časť vektora P je činný výkon P.
P = UTR . IR . cos(jR - 30°) + ITS . IS . cos(jS + 30°) |        (6.31) |
P = PW1 + PW2 |        (6.32) |
       Uvedený vzťah udáva, že ak bude jS > 60°, t.j. cosjS < 0,5, bude wattmeter 2 ukazovať zápornú výchylku a treba na ňom prepólovať prúdovú cievku, alebo ak má prepínač napäťovej cievky, tak napäťovú a brať údaj so záporným znamienkom. Ak jR < (-60°), t.j. cosjR > 0,5, treba ten istý postup vykonať na wattmetri 1.
       Ak je záťaž súmerná, má dvojwattmetrová metóda oproti jednowattmetrovej výhodu v tom, že možno zistiť aj účinník. V súmernej sústave platia vzťahy 6.22 až 6.28.
       Po ich zavedení môžeme nakresliť fázorový diagram na obr. 10
je vzťah pre trojfázový výkon súmerne zaťaženej sústavy (Uz je združené napätie).
Rozdiel údajov wattmetrov má tiež fyzikálny význam.
       Pomocou tohto vzťahu môžeme určiť fázový posun j pri súmernej záťaži bez určenia prúdu alebo napätia. Častejšie ako tgj sa používa cosj, ale to je iba otázka prevodu v tabuľkách.
       Meranie výkonu dvoma wattmetrami je veľmi rozšírené a preto sa stane, že sa použije aj tam, kde nedá celkom presný výsledok. Platí, že metóda je najpresnejšia pri cosj =1 a najmenšiu presnosť má, ak je cosj veľmi malý. Priebeh údajov wattmetrov lepšie objasní graf, kde možno vysledovať, ako sa budú wattmetre správať.
Pri meraní výkonu dvoma wattmetrami treba dbať na správne zapojenie wattmetrov, najmä ak ide o charakter záťaže.